Djeca su najbolji učitelji humanosti

Svi već znamo kako su naši učenici, njihovi  roditelji i naši nastavnici uvijek spremni pomoći u humanitarnim akcijama.I ove godine, kao i prethodnih, u našoj školi sprovedena je humanitarna akcija prikupljanja namirnica  za HO „ Merhamet“ iz Tuzle. U svim dosadašnjim akcijama naša škola  je bila ubjedljivo  prva u Tuzlanskom kantonu, te je  škola dobila i priznanje. Drago nam je da su učenici naše škole  prikupivši  dosta namirnica, potpomogli  rad „Merhameta“ i postali  na neki način  njegov sastavni dio.

        Osim ove akcije u školi su prikupljena sredstva za našeg učenika VI razreda Čekić Edina, koji je imao tešku povredu desne šake. Tokom ljetnih mjeseci Edinu su urađene četiri operacije, poslije čega je uslijedilo liječenje. Prikupljena sredstva pomogla su  našem Edinu za dalje liječenje, brži i lakši oporavak.